Belka
Środa, 17 Października 2018   imieniny: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

KABARET MARCINA DAŃCA

Data dodania: 2018-10-16
Około 300 osób oklaskiwało skecze Marcina Dańca – jednego z najlepszych satyryków – standuperów w Polsce podczas wieczoru kabaretowego w Dąbrowskim Domu Kultury. więcej »
 
 

ZAPROSZENIE DO "JESIENNEGO WARSZTACIKU"

Data dodania: 2018-10-16
W najbliższy piątek (19 października) o godz. 16:00 Oddział dla Dzieci "zaszaleje" wśród kolorowych liści. Już teraz zapraszamy wszystkich chętnych (młodszych i starszych) do n... więcej »
 
 

Tarnów. Strażnicy świętowali. Dostali nagrody,...

Data dodania: 2018-10-16
Strażnicy miejscy z Tarnowa zyskali nową siedzibę. W nowoczesnym i funkcjonalnym budynku przy ul. Nadbrzeżnej Dolnej 7 miejsce znalazł również Wydział Bezpieczeństwa... więcej »
 
 

Tarnów. Na widok policjantów chciał wyrzucić...

Data dodania: 2018-10-16
Blisko dwa kilogramy amfetaminy, kilkadziesiąt gramów marihuany i tabletki ekstazy, o czarnorynkowej wartości około 70 tysięcy złotych przejęli policjanci z Tarnowa. więcej »
 
 

Małopolska. W tych powiatach bezrobocie jest...

Data dodania: 2018-10-16
W sierpniu 2018 r. stopa bezrobocia rejestrowanego w Małopolsce utrzymała się na poziomie 4,8%. Województwo małopolskie pod jego względem znajduje się na 3. pozycji w kraju. W... więcej »
 
 

Światowy Dzień Chleba - Co o tym wypieku trzeba...

Data dodania: 2018-10-16
Chleb jedzą ludzie na całym świecie. Skład chlebowego ciasta jest z grubsza ten sam – to mąka, woda, drożdże, ale chleb nie jest taki sam. W różnych krajach ch... więcej »
 
 

Tarnów. Porfir z Krakowskiej trafił na Kantorię

Data dodania: 2018-10-15
Zdemontowana z ulicy Krakowskiej kostka z porfiru dostanie nową szansę. Układana jest właśnie na działce obok zbiornika Kantoria, gdzie urządzane są tereny rekreacji, wypoc... więcej »
 
 

Wybory samorządowe 2018. Debata kandydatów na...

Data dodania: 2018-10-15
Kandydaci na prezydenta Tarnowa wzięli udział w debacie, którą zorganizowały wspólnie Gazeta Krakowska i RDN Małopolska. więcej »
 
 

Dzień Komisji Edukacji Narodowej w IV LO w Tarnowie...

Data dodania: 2018-10-15
W auli IV Liceum Ogólnokształcącego odbyły się obchody z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej. więcej »
 
 

Ikea 2018. Zobacz dekoracje świąteczne w Ikea...

Data dodania: 2018-10-15
Dekoracje świąteczne w Ikea będą dostępne już od listopada. Asortyment Ikea powiększy się m.in. o tekstylia, oświetlenie, ozdoby choinkowe, przybory do pieczenia i got... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 407
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat dąbrowski – powiat  północno-wschodniej części województwa małopolskiego z siedzibą w Dąbrowie Tarnowskiej.W skład powiatu wchodzą gminy: Dąbrowa Tarnowska, Szczucin, Bolesław, Gręboszów, Mędrzechów, Olesno oraz Radgoszcz zajmując powierzchnię 530 km².

  Tereny powiatu dąbrowskiego obfitują w lasy, małe rzeki, pola uprawne, urzekają krajobrazem, a wszystko to w połączeniu z brakiem wielkiego przemysłu czyni powiat interesującym dla rekreacji, sportu i turystyki.

  Najciekawszy zabytek tutejszej architektury stanowi  Synagoga w Dąbrowie Tarnowskiej - obecnie siedziba Ośrodka Spotkań Kultur. Turystów przyciąga także  Muzeum Drogownictwa w Szczucinie, gromadzące pamiątki, maszyny, urządzenia do budowy dróg i mostów oraz dokumenty historyczne  związane z budownictwem drogowym.


  Przez powiat tarnowski przebiega DK nr 73 oraz tzw, szczucinka czyli linia kolejowa Tarnów-Szczucin.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola